"ТОКИО 2020": Монгол тамирчдын хуваарь

QR кодыг уншуулж мэдээг утсаараа унших боломжтой.

Токио 2020 олимпийн наадам эхлэхэд дөрөвхөн хоног үлдээд байна. Монгол Улсаас “Токио-2020” олимпод спортын 10 төрөлд 43 тамирчин өрсөлдөхөөр тус улсыг зориод байгаа. Монголын тамирчид олимпийн дэвжээнд хэзээ, хэзээ хүч сорих хуваарийг сонирхуулъя.

ЖҮДО:

Долдугаар сарын 24-нд:

Эрэгтэйчүүдийн 60 кг-д ДАШТ-ий мөнгөн медальт, Гавьяат тамирчин ДАШДАВААГИЙН АМАРТҮВШИН

Эмэгтэйчүүдийн 48 кг-д ДАШТ-ий алт, мөнгө, хошой хүрэл медальт, Гавьяат тамирчин МӨНХБАТЫН УРАНЦЭЦЭГ,

Долдугаар сарын 25-нд:

Эрэгтэйчүүдийн 66 кг-д энэ жил ДАШТ-ээс хүрэл медаль хүртсэн, ОУХМ ЁНДОНПЭРЭНЛЭЙН БАСХҮҮ

Эмэгтэйчүүдийн 52 кг-д Азийн АШТ-ий мөнгөн медальт, залуучуудын ДАШТ-д түрүүлсэн Монголын анхны эмэгтэй жүдоч, залуучуудын олимпийн мөнгөн медальт ЛХАГВАСҮРЭНГИЙН СОСОРБАРАМ

Долдугаар сарын 26-нд:

Эрэгтэйчүүдийн 73 кг-д Азийн аварга, залуучуудын ДАШТ-ий хошой мөнгөн медальт, ОУХМ ЦЭНД-ОЧИРЫН ЦОГТБААТАР

Эмэгтэйчүүдийн 57 кг–д Олимпийн мөнгө, ДАШТ-ий алт, хошой хүрэл медальт, Хөдөлмөрийн баатар, Гавьяат тамирчин ДОРЖСҮРЭНГИЙН СУМЪЯА

Долдугаар сарын 27-нд:

Эрэгтэйчүүдийн 81 кг-д Иргэншлээ сольж, Монголын тамирчин болсон, ДАШТ-ий алт, хүрэл медальт САИЕД МОЛЛАЙ

Эмэгтэйчүүдийн 63 кг-д Азийн АШТ-ий мөнгө, хүрэл медальт, УАШТ-ий таван түрүүтэй БОЛДЫН ГАНХАЙЧ

Долдугаар сарын 28-нд:

Эрэгтэйчүүдийн 90 кг-д Армийн дэлхийн аварга, Азийн наадмын мөнгөн медальт ГАНТУЛГЫН АЛТАНБАГАНА

Эмэгтэйчүүдийн 78 кг-д 2009 оны “Чингис хаан” дэлхийн цомын тэмцээний хүрэл, 2010 оны Хонг Конгийн олон улсын тэмцээний мөнгө, 2019 оны Азийн нээлттэй тэмцээний мөнгө, УАШТ-ий гурван алт, хоёр мөнгө, нэг хүрэл медальт ОТГОНЫ МӨНХЦЭЦЭГ

Долдугаар сарын 29-нд:

Эрэгтэйчүүдийн -100 кг-д ДАШТ-ий хүрэл медальт, Гавьяат тамирчин ЛХАГВАСҮРЭНГИЙН ОТГОНБААТАР

Долдугаар сарын 30-нд:

Эрэгтэйчүүдийн +100 кг-д ДАШТ-ий хүрэл медальт, Гавьяат тамирчин, Монголын багийн тугч ӨЛЗИЙБАЯРЫН ДҮҮРЭНБАЯР.

Долдугаар сарын 31-нд:

Холимог багийн төрөл

БАЙТ ХАРВАА

Долдугаар сарын 23-нд:

Улсын 10 удаагийн аварга, хоёр дахь олимпдоо оролцох, ОУХМ БИШИНДЭЭГИЙН УРАНТУНГАЛАГ,

ОУХМ БААТАРХУЯГИЙН ОТГОНБОЛД.

МАРАФОН

Наймдугаар сарын 7-нд:

Үндэсний шигшээ баг, Зэвсэгт хүчний 327 дугаар анги, “Алдар” спорт хорооны тамирчин, ОУХМ БАЯРЦОГТЫН МӨНХЗАЯА.

Наймдугаар сарын 8-нд:

Монгол Улсын гавьяат тамирчин БАТ-ОЧИРЫН СЭР-ОД,

Үндэсний шигшээ баг, Зэвсэгт хүчний 327 дугаар анги, “Алдар” спорт хорооны тамирчин ЦЭВЭЭНРАВДАНГИЙН БЯМБАЖАВ.

УСАНД СЭЛЭЛТ

Долдугаар сарын 31-нд:

Эрэгтэйчүүдийн чөлөөт сэлэлтийн 50 метрийн зайд ОУХМ М.ДЭЛГЭРХҮҮ,

Эмэгтэйчүүдийн чөлөөт сэлэлтийн 50 метрийн зайд Монгол Улсын дээд амжилтыг 33 удаа шинэчилсэн, ОУХМ Б.ЭНХХҮСЛЭН

ХҮНДИЙГ ӨРГӨЛТ

Наймдугаар сарын 2-нд:

ДАШТ-ий хошой хүрэл медальт, Гавьяат тамирчин МӨНХЖАНЦАНГИЙН АНХЦЭЦЭГ,

Монгол Улсын дээд амжилтыг 48 удаа шинэчилсэн, ОУХМ ЭРДЭНЭБАТЫН БИЛЭГСАЙХАН

САГСАН БӨМБӨГ (3X3)

Долдугаар сарын 24-нд: Монгол- Итали 16.30 цагт (Монголын цагаар)

Долдугаар сарын 24-нд: Монгол – АНУ 20.00 цагт

Долдугаар сарын 25-нд: Монгол- Япон 09.15 цагт

Долдугаар сарын 25-нд: Монгол – ОХУ 15.00 цагт

Долдугаар сарын 26-нд: Монгол – Румын 11.40 цагт

Долдугаар сарын 26-нд: Монгол – Франц 16.30 цагт

Долдугаар сарын 27-нд: Монгол – БНХАУ 12.55 цагт

Токиогийн олимпод оролцох Монголын эмэгтэйчүүдийн багийн бүрэлдэхүүнд Баясгалангийн Солонго, Энхтайваны Чимэддолгор, Мөнхсайханы Цэрэнлхам, Онолбаатарын Хулан, Даваасүрэнгийн Ганзул, Баатарын Болор-Эрдэнэ нар багтсан. Долдугаар сарын 23-нд үндсэн дөрвөн тоглогчоо зарлана.

ЧӨЛӨӨТ БӨХ

Наймдугаар сарын 1-нд:

Эмэгтэйчүүдийн 76 кг-д ДАШТ-ий мөнгө, хошой хүрэл медальт, Гавьяат тамирчин ОЧИРБАТЫН БУРМАА

Наймдугаар сарын 2-нд:

Эмэгтэйчүүдийн 68 кг-д олимпийн хүрэл, ДАШТ-ий хошой алт, нэг мөнгө, нэг хүрэл медальт, Хөдөлмөрийн баатар, Гавьяат тамирчин СОРОНЗОНБОЛДЫН БАТЦЭЦЭГ.

Наймдугаар сарын 3-нд:

Эмэгтэйчүүдийн 62 кг-д “Улаанбаатар-2019” 23 хүртэлх насны Азийн АШТ-ий мөнгөн медальт, Иван Ярыгиний “Алтан Гранпри”, Польшийн нээлттэй тэмцээний аварга, ОУХМ ХҮРЭЛХҮҮГИЙН БОЛОРТУЯА

Наймдугаар сарын 4-нд:

Эрэгтэйчүүдийн 57 кг-д ДАШТ-ий хошой хүрэл медальт, Азийн аварга, Азийн наадмын аварга, Гавьяат тамирчин ЭРДЭНЭБАТЫН БЭХБАЯР,

Эмэгтэйчүүдийн 57 кг-д Өсвөр үеийн ДАШТ-ий хүрэл медальт, 23 хүртэлх насны Азийн аварга, Баянхонгор аймгийн тамирчин, 19 настай, ОУХМ БОЛДСАЙХАНЫ ХОНГОРЗУЛ

Наймдугаар сарын 5-нд:

Эрэгтэйчүүдийн 125 кг-д 23 хүртэлх насны ДАШТ-ий хүрэл, Азийн АШТ-ий мөнгөн медальт, үндэсний шигшээ баг, “Хилчин” спорт хороо, “Даян” дэвжээний тамирчин, ОУХМ МӨНХТӨРИЙН ЛХАГВАГЭРЭЛ,

Эмэгтэйчүүдийн 53 кг: “Нур-Султан-2019” насанд хүрэгчдийн ДАШТ-ий хүрэл медальт, үндэсний шигшээ баг, “Женко” клубийн тамирчин, ОУХМ БАТ-ОЧИРЫН БОЛОРТУЯА

Наймдугаар сарын 6-нд:

Эрэгтэйчүүдийн 65 кг-д Ховд аймгийн Манхан сумын харьяат, өсвөр үе болон 23 хүртэлх насны ангиллын Азийн аварга, насанд хүрэгчдийн УАШТ-ий алт, мөнгө, хүрэл медальт ТӨМӨР-ОЧИРЫН ТУЛГА,

Эмэгтэйчүүдийн 50 кг-д 23 хүртэлх насны ДАШТ-ий хүрэл медальт, Азийн аварга, Иван Ярыгиний “Алтан Гранпри”-гийн аварга, улсын гурван удаагийн аварга, үндэсний шигшээ баг, “Хасу-Мегастарс” клубийн тамирчин, ОУХМ ЦОГТ-ОЧИРЫН НАМУУНЦЭЦЭГ нар барилдах товтой байна.

Сэтгэгдэл (0)
Анхаар!
Та сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууныг баримтална уу. Ёс бус сэтгэгдлийг админ устгах эрхтэй. Мэдээний сэтгэгдэлд хариуцлага хүлээхгүй. !!!