2013 он 8-р сарын 17 Бямба,
Онгироо.МН
Эхлэл » Twitter » Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-үүд тодорлоо

Нийтлэлийн төрөл: Twitter, Сонгууль

Иргэд, олон нийтийн итгэлийг хүлээсэн, шилдэг улс төрчдийн рейтинг тогтоох онлайн судалгааг “Ардын элч” мэдээллийн  сайт тавдугаар сарын 15-наас зургаадугаар сарын 30-ны өдөр хүртэл 45 хоногийн турш нээлттэй, ил тод зохион байгууллаа. Орон даяар явагдсан ард түмний санал асуулгад 628 нэр дэвшигч өрсөлдөж олон нийтийн итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ” нар тодроод байна.

Энэ удаагийн “Ардын элч” ард түмний санал асуулгыг иргэд, олон нийт өөрсдийнхөө дэмжиж буй улс төрч, иргэнийг санал болгож, бүртгүүлэн оролцсоноороо онцлог байлаа.

Төрийг түшилцэж, түмэн олныхоо төлөө ажиллаж чадах ТӨРИЙН ТҮШЭЭДИЙГ тодруулах үндэсний рейтинг тогтоох судалгаа нь ирэх 2020 оны сонгуульд өрсөлдөх улс төрчдийн чансааг тодорхойлсон, сонгуулийн өмнөх их сунгаа болж байна.

21 аймаг, нийслэлийн 9 дүүрэгт хэн гэдэг улс төрч дэмжигчийн хамгийн их саналыг авч, манлайлан айргийн тавд багтан “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорсныг эрэмбэлэн танилцуулж байна.

Архангай аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ж.Мөнхбат
  2. Н.Энхбаяр
  3. Г.Тэмүүлэн
  4. Э.Болорчулуун
  5. Б.Отгонбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Баян-Өлгий аймагт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Н.ТИЛЕУХАН
  2. Ж.САУЛЕ
  3. М.ИБРАЙ
  4. Х.БАТЫРБЕК
  5. Ж.АЙДОС нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Баянхонгор аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Г.Занданшатар
  2. Д.Мөнх-Эрдэнэ
  3. Д.Ганбат
  4. Л.Элдэв-Очир
  5. Ж.Ганзул нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Булган аймагт 12 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ж.Бат-Эрдэнэ
  2. Ц.Батбаяр
  3. Ц.Гарамжав
  4. Б.Хажидмаа
  5. З.Батзориг нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Говь-Алтай 16 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. В.Рэнцэндорж
  2. Д.Амарбаясгалан
  3. Ш.Раднаасэд
  4. Ж.Энхбаяр
  5. М.Батбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Говьсүмбэр аймагт 9 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Г.Мөнхцэцэг
  2. Л.Одсэр
  3. Б.Саяхүү
  4. П.Батхүлэг
  5. Г.Батсуурь нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Дархан-Уул аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Б.Цэнгэл
  2. Д.Хаянхярваа
  3. С.Ганбаатар
  4. С.Насанбат
  5. Б.Эрдэнэзул нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Дорноговь аймагт 13 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Т.Энхтүвшин
  2. Б.Дэлгэрсайхан
  3. Ц.Гантулга
  4. Д.Атармаа
  5. Г.Гантулга нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Дорнод аймагт 21 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. М.Бадамсүрэн
  2. Н.Номтойбаяр
  3. Ш.Ёл
  4. Б.Санчирдорж
  5. Б.Отгон нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Дундговь аймагт 28 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. С.Од-Эрдэнэ
  2. С.Мандахбат
  3. Б.Наранхүү
  4. С.Буджав
  5. Ж.Нямаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо
    Завхан аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс
  1. Б.Дашцэрэн
  2. Д.Батсайхан
  3. З.Нарантуяа
  4. Д.Дарь Сүхбаатар
  5. Д.Батмагнай нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Орхон аймагт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Б.Ганхуяг
  2. Ц.Бат-Энх
  3. Д.Үүрийнтуяа
  4. О.Баасанхүү
  5. Б.Ангараг нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Өвөрхангай аймагт 22 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. С.Чинзориг
  2. Д.Тогтохсүрэн
  3. Я.Содбаатар
  4. М.Наранбаатар
  5. Ё.Бямбатогтох нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Өмнөговь аймагт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. В.Мөнхбат
  2. Х.Мандахбаяр
  3. Д.Бат-Эрдэнэ
  4. Х.Батболд
  5. Ө.Баянмөнх нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Сүхбаатар аймагт 15 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Н.Цамбанүрдэв
  2. Ж.Батсуурь
  3. Р.Буд
  4. Н.Лхагвабаатар
  5. З.Энхтөр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Сэлэнгэ аймагт 14 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Б.Цогтгэрэл
  2. Ч.Ундрам
  3. Ж.Эрдэнэбат
  4. Т.Сайнжаргал
  5. Д.Эрдэнэбат нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Төв аймагт 20 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. М.Энхболд
  2. С.Батболд
  3. Ж.Батжаргал
  4. Б.Оюун-Эрдэнэ
  5. Ш.Батсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Увс аймагт 15 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ц.Батболд
  2. С.Отгонбаяр
  3. Ч.Хүрэлбаатар
  4. В.Удвал
  5. Н.Тэгшбаяр нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Ховд аймагт 16 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ц.Цогзолмаа
  2. Я.Төмөрбаатар
  3. О.Батнасан
  4. С.Бямбацогт
  5. Д.Дэмбэрэл нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Хөвсгөл аймагт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Т.Ганди
  2. Л.Төмөрбаатар
  3. Л.Ганболд
  4. Ц.Даваасүрэн
  5. Ө.Болдсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Хэнтий аймагт 18 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. У.Хүрэлсүх
  2. Л.Оюун-Эрдэнэ
  3. С.Ононбаяр
  4. Б.Бат-Эрдэнэ
  5. Ц.Идэрбат нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

ДҮҮРЭГ

Багануур дүүрэгт 10 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Хишигбадрах
  2. Б.Бямбадорж
  3. Ж.Мөнхцэцэг
  4. С.Даваасүрэн
  5. Л.Алтансүх нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Багахангай дүүрэгт 10 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Л.Санжийжамц
  2. Ц.Батбаяр
  3. Ф.Мөнхгэрэл
  4. С.Эрдэнэбаяр
  5. Э.Галбадрал нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Баянгол дүүрэгт 26 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ж.Ганбаатар
  2. Б.Сэмжидмаа
  3. С.Эрдэнэ
  4. Х.Ганхуяг
  5. Э.Дагиймаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Баянзүрх дүүрэгт 43 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Д.Оюунхорол
  2. Т.Ганди
  3. Ц.Жадамбаа
  4. Б.Мөнхбаатар
  5. Р.Булгамаа нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Налайх дүүрэгт 9 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. С.Амарсайхан
  2. Ч.Батзаяа
  3. О.Ууганбаяр
  4. Ч.Раднаабазар
  5. Д.Лхачинсүрэн нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Сонгинохайрхан дүүрэгт 39 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ц.Гарамжав
  2. Р.Дагва
  3. О.Гэрэлт-Од
  4. Э.Болорчулуун
  5. Ж.Сандагсүрэн нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Сүхбаатар дүүрэгт 25 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Сү.Батболд
  2. Б.Баярмагнай
  3. Ц.Мөнх-Оргил
  4. Ж.Цолмон
  5. Р.Амаржаргал нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Хан-уул дүүрэгт 30 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. Ц.Нямдорж
  2. С.Үүрцайх
  3. Ц.Цолмон
  4. П.Батчимэг
  5. Д.Сарангэрэл нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.
    Түмэн олныхоо итгэлийг хүлээж Төр түшилцэх “АРДЫН ЭЛЧ” тодорлоо

Чингэлтэй дүүрэгт 24 нэр дэвшигч өрсөлдсөнөөс

  1. М.Оюунчимэг
  2. Б.Мөнхбат
  3. Ц.Ганхуяг
  4. Ц.Баатархүү
  5. Г.Баярсайхан нар хамгийн их санал авч ард түмний итгэлийг хүлээсэн “АРДЫН ЭЛЧ”-ээр тодорлоо.

 

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Tsag.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг,хэллэгийг хязгаарласан тул ТА сэтгэгдэл бичихдээ хууль зүйн болон ёс суртахууны хэм хэмжээг хүндэтгэнэ үү. Хэмхэмжээг зөрчсөн сэтгэгдэлийг админ устгах эрхтэй. Сэтгэгдэлтэй холбоотой санал гомдолыг 96551185 утсаар хүлээн авна

Анхааруулга

Comment on the news site is possible only within (days) days from the date of publication.
Эхлэл Twitter Чөлөөт цаг Шуугианы эзэн Фото мэдээ УИХ Засгийн газар Ярилцлага Эдийн засаг Соёл урлаг Спорт Байгаль орчин Сонгууль Авилга Улс төрч
Зохиогчийн эрх хуулиар хамгаалагдсан. Мэдээлэл хуулбарлах хориотой.